Halı Yıkama Fabrikaları
Ana Sayfa > Halı Yıkama > Halı Yıkama Fabrikaları

Halı Yıkama Fabrikaları

Halı yıkama fabrikaları, halı yıkama amacıyla kurulmuş ve farklı türdeki halıları yıkama uzmanlığı kazanmış fabrikalardır.
Bünyelerinde halı yıkama makinaları, toz alma dolabı, halı sıkma makinası ve halı kurutma makinası gibi halı temizliğinde kullanılan makinaları bulunduran halı yıkama fabrikaları sayıları, özellikle sokaklarda halı yıkanmasının yasaklanmasından sonra artış göstermiştir.

Halı Yıkama Fabrikaları ile İlgili Bilgiler

Halı Yıkama Fabrikaları ve Hijyen

Halılar yıkanırken hijyen en önemli konulardan biri olduğundan dolayı, halı yıkama fabrikaları kurulurken bu hassasiyet mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Kendini halı yıkama fabrikası olarak tanıtan oto yıkama firmalarından da bu anlamda kaçınmak gerekir.

Halı Yıkama Fabrikaları Maliyetleri

Halı yıkama fabrikaları maliyetleri, fabrikada kullanılan halı yıkama makinası fiyatları ile doğrudan orantılıdır.
Piyasada bulunan halı yıkama makinaları fiyatları, birçok model ve markada değişkenlik gösterdiği için halı yıkama fabrikaları için tercih edilen makinalar, fabrika maliyetini de belirleyecektir.

Halı Yıkama Fabrikaları Halıyı Nasıl Yıkar?

Halı yıkama fabrikalarında kullanılan halı yıkama sistemleri; yüksek düzeyde bir köpüklü halı yıkama şampuanı kullanılarak halının şampuanlama yapılmasına veya düşük düzeyde halı yıkama deterjanı kullanılarak püskürtmeyle ekstraksiyon yapılmasına dayanır.

Halı yıkama fabrikası bünyesinde yapılan ıslak halı yıkama işleminden önce halının havı, bir hava kaldırıcıyla büyük silindirik fırçaya ve güçlü emme aksiyonuna sahip, vakum özelliği olan ikiz-motorlu bir süpürgeyle işlemden geçirilmelidir. Halı yıkama sırasındaki bu işlem, havı yukarı doğru açar ve vakumlama sonrasında normalde geride kalan gömülü taneciklerin uzaklaştırılmasını sağlar.

Islak Halı Yıkama

Halı yıkama fabrikaları, temizlenmek üzere gelen halıları önce ıslatır. Daha sonra halı havının içine bir halı yıkama şampuanı veya deterjanı enjekte eder ve bunu hemen bir entegre ıslak kaldırma sistemi izler.
Halı havının içine veya üzerinde püskürtülen solüsyon miktarı, halı yıkama makinası markalarına ve modellerine göre farklılık gösterir. Halı yıkama fabrikaları tarafından yapılan bu, kirin dışarıya “sifonlanması” işleminin etkili olması, uygulayan kişinin bilgisine ve tecrübesine bağlıdır. Halı yıkama randımanı, halı şampuanı enjekte edilmesinden 10 dakika önce, halıya düşük köpüklü şampuan püskürtülerek ve makinanın zemin temizleme çubuğundaki dönen veya salınım yapan halı yıkama fırçalarının kullanılmasıyla artırılabilir.

Kuru Halı Temizleme

Halı yıkama fabrikaları, kuru halı temizleme işlemi için kuru bir şampuan köpüğünü, halının havına yedirerek fırçalayan bir döner veya silindirik fırçalama yapan halı yıkama makinasına sahip olmalıdırlar. Şampuanlama işlemi tamamlandığında kirlenen halı şampuanı, halı yıkama fabrikaları içindeki bir ıslak toplama makinası ile havlardan emilerek alınır, bir sprey ekstraksiyon makinasıyla (sadece suyla doldurulur) durulanır veya kurumaya bırakılır. Kuruyan şampuan ve gevşeyen kir parçacıkları, vakum özelliği olan bir halı yıkama süpürgesi kullanılarak alınır.

Halı Yıkama Fabrikaları Arasından Seçim Yapmak

Halı yıkama fabrikaları, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere bütün Türkiye’de hızla açılmaya devam etmektedir. Fabrikalar arasından seçim yaparken, size en yakın olan halı yıkama fabrikası, belki vakit kazanmak için en iyi tercih olabilir. Bununla birlikte halı yıkamak uzmanlık gerektiren bir iş olduğu için, isim yapmış ve güvenilir olan halı yıkama fabrikaları her zaman daha kaliteli hizmet sunmaktadırlar.
Makina halısı, el dokuma halısı, ipek halı, çin, nepal, shaggy, step halıların temizliğinde deneyimli bir fabrikanın halı yıkama fiyatları yüksek bile olsa verdiği hizmet düşünüldüğünde buna değerdir.

Halı yıkama fabrikaları seçenekleri arasında karar vermekte yine de zorlanıyorsanız daha detaylı bilgilere halı yıkama firmaları sayfasından ulaşabilirsiniz.


Halı Yıkama

Halı Yıkama