Halı Yıkama Makinası Fiyatları
Ana Sayfa > Halı Yıkama > Halı Yıkama Makinası > Halı Yıkama Makinası Fiyatları

Halı Yıkama Makinası Fiyatları

Halı yıkama makinası fiyatları; marka, model, teknik özellikler ve kullanım alanları gibi birçok faktörden etkilenir.
Aşağıda halı yıkama makinası alırken, fiyatları nelerin etkilediğini ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatmaya çalıştık.

Halı Yıkama Makinası Fiyatları ve Halı Kullanım Alanları

Piyasadan satın alınabilecek birçok halı yıkama makinası bulunur.
Halı yıkama makinası fiyatları arasında en büyük fark kullanım alanları ile ortaya çıkar. Bu yüzden verilecek ilk karar ev tipi mi yoksa endüstriyel sanayi tipi bir makinanın mı alınacağıdır.

Ev tipi halı yıkama makinası fiyatları 100 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösterirken, sanayi tipi halı yıkama makinası fiyatları genellikle 15000 TL ile 150000 TL arasında değişir.

Halı Yıkama Makinası Fiyatları ve Teknik Özellikler

Kullanım alanı belirlendikten sonra en fazla dikkat edilmesi gereken konu halı yıkama makinasının teknik özellikleridir.

Ev Kullanımı için Halı Yıkama Makinası Teknik Özellikleri

Özellikle evde kullanılan makinalar için motor gücü, emiş gücünü belirlediği için önemlidir. Halı yıkama makinası fiyatları arasında fazla
bir fark yoksa mutlaka emiş gücü fazla olan makina tercih edilmelidir.

Halı yıkama makinası içinde bulunan temiz su tankı ve kirli su tankı kapasitesi, suyu ne kadar sürede bir değiştireceğinizi belirler.
Halı yıkama fiyatları karşılaştırılırken bu tankların kapasiteleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Halı yıkama makinasının sessiz çalışması, hasta veya bebek bulunan evlerde üstünde durulması gereken bir konudur. Ses azaltıcı egzost kullanılan makinaların, halı yıkama fiyatları fazla bile olsa buna değerdir.

Halı, koltuk ve seramik zemin yıkayan çok yönlü halı yıkama makinaları, evinizin çok farklı alanlarında kullanılabilmektedir. Bu tipteki halı yıkama makinaları fiyatları, yüksek gözükse bile sadece halı yıkayan makinaların fiyatları ile kıyaslandığında aslında ekonomiktir. Aynı şekilde ıslak, kuru vakum özelliğinde bir elektrik süpürgesi de olan halı yıkama makinası fiyatları, ilk başta ödenen parayı fazlasıyla hak ederler.

Halı Yıkama Fabrikaları için Halı Yıkama Makinası Teknik Özellikleri

Halı yıkama firmaları için makina alırken en önemli kriterlarden biri makinanın tasarruf etme özelliğidir. Halı yıkama makinası fiyatı başta ucuz dahi gözükse, su ve elektrik tasarrufu sağlamıyorsa bu makinanın çalıştırılması uzun vadede çok pahalıya gelebilir. Bunun için halı yıkama makinası fiyatları, sadece fiyat listesi üzerindeki maliyet olarak görülmemelidir.

Halı yıkama fabrikaları, özellikle Dry Center Halı Yıkama gibi profesyonel hizmet verenleri, çok farklı tipte halıyı yıkayacak şekilde dizayn edilmeli ve alt yapısı ona göre kurulmalıdır. Bu anlamda halı yıkama makinasının fırça çeşitleri, farklı özellikteki halıları yıkayabilmelidir.
Halı yıkama makinası fiyatları, fırça çeşitlerini kapsıyor mu diye satıcıya sormanız sonradan ek maliyetlere girmemeniz açısından önem taşır.

Halı yıkama makinaları fiyatları, halı yıkama makinası gövdesinin ne tür bir malzemeden olduğuyla direkt etkilidir. Fiyatları ucuz bile olsa gövdesi paslanmaz çelik olmayan halı yıkama makinası kesinlikle alınmamalıdır.

Fabrikanın kapasitesi, halı yıkama makinası fiyatları için belirleyici olan diğer bir unsurdur. Günde 1000 m² kapasitesi olan ve bunu arttırmayan bir halı yıkama fabrikasına alınacak olan daha yüksek kapasitede makinanın tek yapacağı şey fiyatı arttırmak olacaktır.

Halı Yıkama Makinası Fiyatları Tek Kriter Değildir

Halı yıkama makinası fiyatları, makina satın alırken üzerinde titizlikle durulması gereken bir konudur. Bununla birlikte, makinayı aldığınız firmanın satış sonrası hizmetleri en az fiyat kriteri kadar önemlidir.
Satış sonrası profesyonel destek veren bir firmanın halı yıkama makinası fiyatları yüksek bile olsa sonradan alacağınız hizmetin önemini gözden kaçırmamanız gerekir.

Ayrıca ithal halı yıkama makinası fiyatları, yerli halı yıkama makinası fiyatları ile kıyaslandığında ciddi farklar görülebilmektedir. Bu noktada, daha az kapasiteli ama daha verimli bir halı yıkama makinası, fiyatları
ne olursa olsun işinize daha çok yarayacaktır.


Halı Yıkama

Halı Yıkama