Boya Lekesi Nasıl Çıkar
Ana Sayfa > Leke Çıkarma > Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya Lekesi Nasıl Çıkar ?

Boya Lekesi

Boya, her zaman etrafa bulaşan bir şeydir ve daima bir şekilde giysilerinize boya lekesi bulaşacaktır. Giysilerinizden ve halılarınızdan çıkarabileceğiniz çok çeşitli tiplerde ve malzemede boyalar vardır.
Boya lekesini mümkün olduğunca leke oluşur oluşmaz çıkarmaya çalışın.

Plastik Boya mı yoksa Yağlı Boya mı?

Boya lekesi için hangi işlemin yapılacağını öğrenmenin birinci adımı, boyanın plastik mi (yani su bazlı mı) yoksa yağlı boya mı (yani yağ esaslı mı) olduğunu bilmektir.

Bunu anlamanın en kolay yolu, boya kutusunun üzerindeki etiketi okumaktır. Boya kutusu atıldıysa boyayı aldığınız yerden bilgi alabilirsiniz. Bu bilgi, böyle boya lekesi ve damlalarının (veya bu büyük bir boya döküntüsü de olabilir) nasıl çıkartılacağını bilmek açısından önemlidir.

Boya Lekesi Nasıl Çıkar?

Boya lekesi çıkarırken kullanabileceğiniz leke çıkarma tavsiyeleri:

Boya Lekesi için Profesyonel Destek

Boya yapılması, bir evdeki odaları daha temiz hale getirmenin en etkili ve hesaplı yollarından biridir. Bununla birlikte bir halıyı veya giysiyi boya lekesi yüzünden değiştirmenin, hızlı ve ekonomik ev yenileme projesini ortadan kaldırarak bu işi göz açıp kapayıncaya kadar pahalı bir kabul haline getireceğini söylememize gerek bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden; uygulanan boya lekesi nasıl çıkar tavsiyeleri, boya lekesi için etkili olmaz veya boya lekesi tamamen çıkmazsa Dry Center Kuru Temizleme veya Halı Yıkama Servisi'nden destek alabilirsiniz.
Evdeki halıfleks, boya lekesi olmuşsa Dry Center duvardan duvara halılar için de yıkama hizmeti vermektedir.

Dry Center Uyarı

Bu sitede boya lekesi nasıl çıkar konusunda pratik ve birçok durumda başarısı kanıtlanmış bir veya birkaç püf noktası yer almaktadır.
Bu püf noktaları, boya lekesi çıkarmak için tavsiye niteliğindedir.
Bütün leke çıkarma teknikleri uygulansa bile boyanın içerdiği bazı maddeler kalıcı boya lekeleri bırakabilmektedir.
Dry Center; boya lekesi nasıl çıkar tavsiyelerinin uygulanmasıyla istenen sonuçlara ulaşılacağını garanti etmez, boya lekesi için yapılan müdaheleler ve olası etkilerinden sorumluluk taşımaz.


Lekeler Nasıl Çıkar?

Leke Çıkarma