Mum Lekesi Nasıl Çıkar
Ana Sayfa > Leke Çıkarma > Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum Lekesi Nasıl Çıkar ?

Mum Lekesi

Doğum günü partilerinde, çeşitli kutlamalarda, bazı dinlerin törenlerinde ve aroma terapide de kullanılan renkli ve kokulu mumlar; dekoratif objeler, vurgulayıcı unsurlar ve ilginç sohbet konusu şeklinde varlık gösterirler. Çiçek kokulu mumlar koku duyumuzu şenlendirmelerine karşın, malesef hiç hoş görünmeyen mum damlaları görüntüye girerek bizi tekrar dünyanın bir temizlik işleri yeri olduğu gerçeğine geri döndürmektedir.

Mum konusunda genellikle fazla endişelenmeye gerek yoktur ve damlayan mumlar neredeyse meydana geldikleri kadar kolay bir şekilde çıkartılabilmektedir. Bunun yanında mumun damladığı yüzey tipine ve yerine bağlı olarak, mum lekesi çıkarılmasında doğru ve bilinçli yöntemlere ihtiyaç vardır. Ayrıca giysiler sözkonusuysa, yalnız kuru temizleme yapılabilen kumaşlar suyla temas etmemelidir.

Mum Lekesi Nasıl Çıkar?

Mum ve mum lekesi çıkarılır iken kullanılabilecek leke çıkarma teknikleri:

Mum Lekesi Çıkarılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mum lekesi oluştuğu anda panik yapmamak gerekir. Yeni oluşmuş ve henüz sıcak durumda olan mum damlalarına müdahele etmek mumun çıkarılması bir yana daha da yayılmasına neden olabilir.
Bu yüzden birçok leke için erken müdahele etmek gerekirken sözkonusu olan mum lekesi ise biraz beklemek gerekir.

Mum, kimyası dolayısıyla katı halde daha kolay çıkarılır. Bu özellik, mumların (parafin mum, jel mum, simli mum, pasta mumu, kokulu mum, renkli mum, balmumu vb.) genel özelliğidir. Ayrı bir önem verilmesi gereken konu da; mum lekesi nasıl çıkar konusunda internette yazan ve tahminlere dayanan uygulamalarla mum lekesini çıkarmaya çalışmanın yüksek ihtimalle mevcut durumu daha da kötüleştirecek olmasıdır.
Emin olmadığınız sürece mum lekesi için müdahele etmemeniz ve bir temizleme profesyonelinden destek almanız daha iyi olacaktır.

Dry Center Uyarı

Burada mum lekesi için uygulanması kolay ve birçok durumda başarısı kanıtlanmış birkaç püf noktası açıklanmaktadır. Bu püf noktaları mum lekesi çıkarmak için tavsiye niteliğindedir.
Dry Center, mum lekesi nasıl çıkar tavsiyeleriyle istenilen sonuçlara ulaşılacağını garanti etmez ve mum lekesi için yapılan uygulamalar ve olası etkilerinden hiçbir sorumluluk taşımaz.


Lekeler Nasıl Çıkar?

Leke Çıkarma